BİLİM

Wabi-Sabi Doğal Besin Desteklerinin temelinde, Ar-Ge merkezlerinde projeler ve uygulama çalışmaları alanlarında yer alan bilim insanlarından oluşan bilim grubu, güçlü Ar-Ge ve Ür-Ge alt yapısı yer almaktadır. Yüksek teknolojiye sahip cihazlar ile donatılmış laboratuvarlarıyla doğal ürünler başta olmak üzere, besin takviyesi, ilaç ve gıda alanlarında yeni ürün çalışmalarını ve patent alma işlemlerini gerçekleştirilmekte, prototip ve pilot uygulamalar GMP standartlarında yapılabilmektedir.

BİLİM

Wabi-Sabi Doğal Besin Desteklerinin temelinde, Ar-Ge merkezlerinde projeler ve uygulama çalışmaları alanlarında yer alan bilim insanlarından oluşan bilim grubu, güçlü Ar-Ge ve Ür-Ge alt yapısı yer almaktadır. Yüksek teknolojiye sahip cihazlar ile donatılmış laboratuvarlarıyla doğal ürünler başta olmak üzere, besin takviyesi, ilaç ve gıda alanlarında yeni ürün çalışmalarını ve patent alma işlemlerini gerçekleştirilmekte, prototip ve pilot uygulamalar GMP standartlarında yapılabilmektedir.

Kalite ve Üretim

GMP STANDARTLARINDA ÜRETİM

En son teknoloji kullanılarak inşa edilen üretim tesislerimiz, GMP (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üretim yapmaktadır.

GMP standartlarında gerçekleştirilen Cold Press üretim biriminde, üretim esnasında hiç bir kimyasal madde kullanılmamakta, ürünün doğal besin maddeleri ve yararlı bileşenleri en iyi şekilde korunmaktadır. GMP sistemi kapsamında, yasal gerekliklerine yerine getirmeyi, ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermemeyi, yüksek kalitede hijyenik ürünler üretmeyi, ürünlerin kalitesini güvence altına almayı, araştırma ve feliştirme faaliyetleri ile ürün yelpazesini genişletmeyi ve sürekli iyileştirmeyi taahhüt etmekteyiz.

*Çalışmalar İyi Tarım Uygulamaları (GAP-Good Agricultural Practices) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (GLP-Good Laboratory Practices) çerçevesinde yürütülmektedir.

Yüksek Kalite

GMP Banner

Wabi-Sabi Doğal Besin Destekleri, dünya standardına uygun, yüksek kaliteli hammaddelerle, Kalite Güvence ve GMP (İyi Üretim Uygulamaları) standartları uygulanarak üretilmektedir.

GMP

KALİTE POLİTİKALARIMIZ

ISO 9001 KALİTE POLİTİKASI

Kaliteyi üstün tutmak, tüketici çıkarlarını en iyi şekilde korumak, iş sağlığı ve güvenliğini koruma açısından en iyi imkanları sağlamak, sağlıklı ve çevreye duyarlı ürünler sunmak hedeflenmektedir.

ISO/IEC 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı doğrultusunda; tüm bilginin gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini korumayı, bilgi varlıkları üzerinde oluşabilecek tanımlı riskleri azaltmayı, riskleri değerlendirmeyi, kabul edilebilir seviyeye indirmeyi ve tüm süreci yönetmeyi, bilgi güvenliği ile ilgili mevzuata, sözleşmeye dayalı yükümlülüklere ve ilgili standartlara uymayı beyan ve taahhüt ederiz.

ISO 14001 ÇEVRE POLİTİKASI

Çevresel etkileri azaltmak, çevrenin korunmasına katkıda bulunabilmek ve çevreye duyarlı ürünler sunmak amacı ile hareket etmekteyiz. Bu doğrultuda; çevre ile ilgili mevzuat yükümlülüklerine ve diğer gerekliliklere uymak, tesis atıklarının azaltılması ve mümkün olduğunca yeniden kullanımı ve geri kazanılmasını sağlamak, çevre ile ilgili riskleri değerlendirmek, bu risklerin azaltılması ve kabul edilebilir düzeye indirilmesini sağlamak, tesislerimizde ürün özelliklerini en iyi şekilde muhafaza edecek, geri dönüşümü kolay, ekolojik dengeye zararsız ve çevre ile daha uyumlu malzemelerle üretim yapmak, doğal kaynaklarımızın bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve korumak, sürdürülebilir kalkınma ve kirliliğin önlenmesi ilkelerini benimsenmesini sağlayarak çevresel sorumluluklarımızı yerine getirmeyi taahhüt ederiz.

ISO 22000 VE BRC FOOD GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Kaliteyi en üst seviyede tutmak, tüketici çıkarlarını en iyi şekilde korumak, iş sağlığı ve güvenliğini koruma açısından en iyi imkanları sağlamak, tüm piyasada tercih edilen sağlıklı, güvenilir ve çevreye duyarlı ürünler sunmak temel ilke olarak benimsenmiştir.

ISO 45001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (İSG) POLİTİKASI

Tesislerimize uygun risk analizleri, düzeltici ve önleyici faaliyetler, teknolojik gelişmelerin takibi ve kontrolü ile sürekli gelişmeyi sağlamak ve sektörde öncü olmak hedeflenmektedir.

ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ POLİTİKASI

Temel ilkemiz müşteri ihtiyaç ve beklentilerini kalite yönetim sistemi, sağlık, güvenlik ve çevre standartlarına uygun bir şekilde; sürekli, tam zamanında karşılayarak üstün müşteri deneyimini ve memnuniyetini sağlamaktır.

ISO 50001 ENERJİ POLİTİKASI

Kuruluşumuz Enerji Yönetim Sistemi sorumluluğunu taşıma bilinci ile; enerji ile ilgili tüm yasal yükümlülüklere ve diğer şartlara uymayı, enerjiyi verimli kullanarak çevresel dengeyi ve doğal kaynakları korumayı ve ürün ve hizmet alımlarında enerji verimliliğine öncelik vermeyi, taahhüt eder.

ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ VE MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Ulusal Kalite Ödülü, başarılı kuruluşların deneyimlerini ortaya çıkararak ülkemizdeki mükemmellik anlayışını yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. Kuruluşumuz Ulusal Kalite Ödülü başvurusu sonrasında ise EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Onayına layık görülmüştür.

TS OIC/SMIIC 1 HELAL GIDA POLİTİKASI

Son teknoloji ile donatılmış kuruluşumuz, helal üretim koşullarına sahip tesisleri ile; ileri gıda standartları uygulamaları ile yönetilen, üretimin her aşamasından tüketiciye kadar uzanan süreçte gıda güvenliğini tam olarak gözeten, kaliteyi üstün tutan, güvenilirlik açısından en iyi imkanları sağlayan, sağlıklı, güvenilir, çevreye duyarlı, yasal yükümlülüklere ve helal standartlarına uyumlu, ürünler sunmayı taahhüt eder.

KOŞER SERTİFİKASI

Kuruluşumuz Musevilik dinine mensup ülke ve insanlarla ticaret yapabilme imkanı sağlayan Koşer Sertifikası’na sahiptir. Üretim tesislerinde tüm aşamaların, kullanılan malzeme ve ekipmanların Musevi inançlarına uygunluğu kontrol edilir.

ORGANİK ÜRÜN SERTİFİKALARI

Organik ürünler üretimde kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve hammaddelerinde sertifikalı tarımın uygulandığı ürünlerdir. Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmekte; havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumayı hedefleyen organik tarımı desteklemektedir.

TS EN ISO/IEC 17025 LABORATUVAR YETERLİLİĞİ POLİTİKASI

Müşteri ve çalışan memnuniyeti, çevreye duyarlılık temel ilkeleri ve güvenilir bir üretime katkıda bulunmak için Deney Laboratuvarı Yönetimi; TS EN ISO/IEC 17025 “Deney Ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliği İçin Genel Gereklilikler” standardının gerekliliklerini karşılayan Kalite Yönetim Sistemimizin tüm personelimiz tarafından benimsenerek uygulanmasını ve yenilikleri sürekli takip ederek, ileri teknoloji test cihazları ile sürekli iyileştirilmesini sağlamayı, deney laboratuvarı hizmet kalitesinin artırılması ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı taahhüt eder.

TS 13811 HİJYEN VE SANİTASYON POLİTİKASI

Yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerimizde kalite ve etkinlik açısından risk oluşturmayacak şekilde üretilen; üretimin her aşaması kontrol edilen; sağlıklı, güvenilir, hijyenik, mevzuata uygun, çevreye duyarlı ürünler sunarak, tüketici sadakatini ve değerlerimizi korumaya dayanmaktadır.